Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ.

Ja lubię chodzić do szkoły
Tu świat jest mądry, wesoły
A w każdym szkolnym kącie
Uśmiecha się słońce.

Tak brzmiał refren jednej z piosenek jaką  zaśpiewali uczniowie klasy I na uroczystym apelu , który odbył się 30 października 2018r. Na uroczystości gościliśmy: Dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów z kl.2 i kl.3 oraz licznie przybyłych rodziców krewnych, rodzeństwo  pierwszoklasistów. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności wokalno – recytatorskich  Pan dyrektor dokonał aktu pasowania, a wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy.  Starsi koledzy i koleżanki z klasy 3 przygotowali drobne upominki. Nastepnie uczniowie klasy 1 złożyli kwiaty przed patronami naszej szkoły - Św. Janem Pawłem II i kardynałem  Stefanem Wyszyńskim oraz przy obelisku. Po apelu na pierwszaków czekała słodka niespodzianka.

Cała społeczność szkolna życzyła  pierwszoklasistom
„ …a wytrwałości niech Wam nie brakuje,
niech Was z daleka omijają dwóje,
niech jedynki  Was nie spotykają,
a szóstki same się pchają!
Szanujcie innych wzorem Patronów,
niech dobre słowo na ustach gości,
niech Wam nie braknie nigdy radości...”