Spektakl : W drodze na Olimp.

1 marca 2019r. uczniowie klasy 4 i klasy 5 wraz z wychowawczyniami udali się do RCKB w Brzesku, aby obejrzeć spektakl : W drodze na Olimp.

Przedstawienie zostało wystawione przez Teatr Kalliope. Fabuła dzieła oparta była na mitach i wierzeniach starożytnych Greków. Uczniowie poznali historię o stworzeniu świata, Posejdonie, Hadesie, Dedalu i Ikarze, dzielnym Prometeuszu, o bożku miłości, podstępnej Pandorze, cudownej nici Ariadny oraz o silnym Heraklesie. Spektakl utrzymany był w tonie żartobliwym. Chętni uczniowie mogli wziąć czynny udział w inscenizacji i zaprezentować się obok aktorów w jednej ze scen o Heraklesie.

Przedstawienie warte było obejrzenia, podobała nam się gra aktorska, barwne kostiumy, dekoracja oraz muzyka.