Wojewódzki Konkurs Ortograficzny " Kaktus

Aleksander Rams z klasy III jest tegorocznym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego

" KAKTUS"

8 stycznia 2019r. w naszej szkole odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego " KAKTUS" /I etap to dyktando i test ortograficzny/.Do konkursu przystąpiło 5 uczniów z klasy trzeciej. W tym etapie największą ilość punktów/95%/ uzyskał Aleksander Rams  i zakwalifikował się do II i III etapu, który odbył się 5 lutego w Szkole Podstawowej im. Piotra Michałowskiego w Krakowie.   Olek wykazał się znakomitą znajomością zasad ortograficznych i potrafił  je wykorzystać zarówno w teście/ II etap/ jak i w dyktandzie/III etap/.

W ortograficznych zmaganiach   Aleksander zajął III miejsce.

Uroczysta gala "Kaktusa" odbyła się 3 kwietnia 2019 r. w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Olek otrzymał  list gratulacyjny od prezydenta Miasta Krakowa- P.  Jacka Majchrowskiego, dyplom   oraz wiele nagród rzeczowych.

Aleksander przygotowywał się do konkursu pod opieką  wych. K. Węgrzyn.

Gratulujemy i cieszymy się  z sukcesów Olka.

Autor: Krystyna Węgrzyn