XVIII Gminny Konkurs „Mistrz ortografii”

26 kwietnia 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Buczu odbył się
XVIII Gminny Konkurs „Mistrz ortografii”.

44 najlepszych uczniów z 12 szkół podstawowych rywalizowało o tytuł "Mistrza ortografii 2019". Honorowy patronat nad konkursem sprawował burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. Koordynatorkami ortograficznych zmagań były: Monika Bujak, Joanna Prus oraz Dorota Zachara.

Po raz pierwszy przy organizacji konkursu placówka współpracowała z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie, która pełniła patronat merytoryczny. Grupa 20 studentek pod okiem prof. Małgorzaty Pachowicz oraz dr Krystyny Choińskiej sprawdzała prace i oceniała je. Dyktando nawiązywało do tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi, a test jak zwykle sprawdzał wiedzę ogólną. Konkursowicze podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe – klasy piąte i szóste oraz siódme i ósme.

Uczennica naszej szkoły Kamila Chamioło zdobyła  2. miejsce - ex aequo z uczennicą PSP nr 1 w Jadownikach (po 107 pkt.) i tym samym otrzymała tytuł wicemistrzyni ortografii XVIII Gminnego Konkursu Ortograficznego.

Autor: Elżbieta Szydłowska