Piąty dzień zimowiska.

W drugim tygodniu ferii zimowych tj. od 3 lutego do 7 lutego 2020 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jadownikach odbyło się zimowisko dla uczniów klas 1 – 4.

W zimowisku uczestniczyło 47 uczniów; w tym dzieci do 10 roku życia było 45. Uczniowie  codziennie uczestniczyli w ciekawych formach spędzania czasu.

Celem zimowiska było przede wszystkim zagospodarowanie ich wolnego czasu w sposób bezpieczny, pożyteczny i przyjemny.

Uczestnicy zimowiska doskonalili sprawności intelektualne oraz fizyczne, rozwijali indywidualne zainteresowania i talenty poprzez udział w rozmaitych zajęciach sportowych, plastycznych, technicznych, muzycznych.

W trakcie zimowiska zorganizowano:  wyjazd do kina Planeta na film pt. „Tajni i fajni”, wycieczkę do Krakowa - Centrum Nauki i Zabawy „Klockoland” oraz do  Kopalni Soli w Bochni.

Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach edukacyjnych w „Mobilnym Planetarium”  z Niepołomic.

Podczas zimowiska realizowano elementy programu profilaktycznego „Nie pal przy mnie proszę” oraz „Czyste powietrze wokół nas”.

Uczniowie chętnie brali udział w różnych grach i zabawach sportowych na sali gimnastycznej.

W trakcie zimowiska odbyły się 2 konkursy z nagrodami; jeden dotyczył „Kosmosu”, a drugi wiedzy o legendach związanych z Krakowem.

Na zakończenie zimowiska każdy uczestnik otrzymał pamiątkę. Myślimy, że dzieciom podobał się pobyt na zimowisku, a ciekawie i aktywnie spędzony czas będą mile oraz długo wspominać.

Wszystkie te atrakcje były możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Brzesku. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za środki finansowe przeznaczone na organizację zimowiska w naszej szkole.