Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2020 r. w Domu Ludowym w Jadownikach jak co roku odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W uroczystościach  wzięli  licznie udział  mieszkańcy,  burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, przewodnicząca Rady Miejskiej w Brzesku Maria Kądziołka, radni miejscy, powiatowi i wojewódzcy, wicestarosta Maciej Podobiński, wójt gminy Gnojnik  Sławomir Paterek, przedstawicielka biura poseł Józefy Szczurek-Żelazko Elżbieta Adamska, reprezentująca NSZZ Solidarność Urszula Majmurek, partii politycznych i stowarzyszeń oraz Koło Seniora z Lewniowej.

Organizatorem wydarzenia był sołtys wsi Jadowniki radny miejski Jarosław Sorys , rada sołecka oraz harcerze Szczepu Czarnego.

Uroczystość rozpoczęła się przy od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem poległych za ojczyznę. Następnie w Domu Ludowym odbył się występ szkolnego chóru, który zaprezentował montaż poetycko – muzyczny o treści patriotycznej. Uczniowie naszej szkoły , harcerze i wszyscy zaangażowani w organizację  uroczystości zostali nagrodzeni słodyczami oraz książkami zakupionymi przez pana sołtysa i radę sołecką.

Po krótkiej przerwie na poczęstunek nastąpiła projekcja filmu: Wyklęty.

Chór szkolny zaprezentował również swój występ na apelu szkolnym.

Autor: Elżbieta Szydłowska