Święto Patronów Szkoły

Święto Patronów Szkoły rozpoczęliśmy udziałem we Mszy Św. celebrowanej przez Ks. Wojciecha Mroza.

Następnie społeczność szkolna na czele ze sztandarami uroczyście przemaszerowała ulicami Jadownik do szkoły, gdzie odbyła się akademia. Samorząd Szkolny przypomniał, że patronat tak wyjątkowych osób, jak Papież Polak i Prymas Tysiąclecia jest wyzwaniem, które powinni podjąć uczniowie i nauczyciele. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie „Lolek z ciszy niepokalanej”, na podstawie scenariusza Adama Szafrańca. Uczestnicząc w spektaklu przygotowanym przez młodych artystów z klas 4-6 pod kierunkiem p. Katarzyny Grzebieniarz i p. Iwony Grocholi mogliśmy poznać szczególną duchowość domu rodzinnego, w którym dojrzało powołanie wielkiego papieża - Polaka. Przenieśliśmy się w czasy narodzin, chrztu i codziennego życia Karola Wojtyły w przedwojennych Wadowicach. Oprawę muzyczną przygotowała p. Katarzyna Dudek wraz z chórem harcerskim. Scenografię wykonały p. Jolanta Gagatek, p. Iwona Grochola i p. Joanna Maderska. Na koniec Pan Dyrektor zaakcentował daty, które każdy uczeń naszej szkoły powinien znać: 18 maja 2002 r.  - nadanie imienia Jana Pawła II Publicznemu Gimnazjum w Jadownikach, 22 września 2010 r. - nadanie imienia kard. S. Wyszyńskiego Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Jadownikach oraz 1 września 2018 r. - powstanie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jadownikach, któremu patronują obaj wielcy Polacy.

Autor: Iwona Grochola