Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

XX Gminny Konkurs „Mistrz Ortografii 2023r.

14 kwietnia 2023r. w siedzibie tarnowskiej Akademii Nauk Stosowanych odbył się jubileuszowy, XX Gminny Konkurs Ortograficzny - Mistrz Ortografii 2023r. pod patronatem Burmistrza Brzeska Tomasza Latochy, rektora ANS oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty.

O tytuł mistrza ortografii rywalizowało 48 uczennic i uczniów reprezentujących 11 szkół z gminy Brzesko. Naszą szkołę reprezentowały: Joanna Cholewa z kl. 5, Julia Lipka i Weronika Nowak z kl. 8 oraz Paulina Kądziołka z kl.6.

Tematem konkursowego dyktanda była biografia i twórczość poety księdza Jana Twardowskiego, patrona Szkoły Podstawowej w Buczu, która była organizatorem i gospodarzem konkursu. W drugiej części ortograficznych zmagań uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy o zasadach pisowni. W tym czasie opiekun grupy, p.Elżbieta Szydłowska wraz z innymi nauczycielami wzięła udział w certyfikowanych wykładach metodycznych: "Autorytet nauczyciela dawniej i dziś" oraz "Zawód Uczeń?"

Na wszystkich uczestników i ich opiekunów czekał poczęstunek, a po nim zorganizowano zwiedzanie Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Następnie ogłoszono wyniki konkursu. Oprócz nagród dla laureatów trzech pierwszych miejsc, organizatorzy przygotowali niespodziankę i spośród prac pozostałych uczniów wylosowali dwie, które również zostały nagrodzone. Upominkiem została obdarowana uczennica naszej szkoły Paulina Kądziołka. Ponadto każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę pocieszenia.

Autor: Elżbieta Szydłowska