Lekcja w kinie

10 maja  uczniowie z klasy 4a i 5  uczestniczyli w multimedialnej lekcji w kinie na temat "Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych". Zajęcia były prowadzone przez zawodowego aktora.

Uczniowie podczas lekcji:

• dowiedzieli się, co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka;
  • przekonali się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają „Gwiezdne Wojny”;
  • odkryli, czym są domalówki;
  • dowiedzieli się, czy hobbici naprawdę byli tacy niscy;
  • zobaczyli, jak sprawić, by w lecie padał śnieg;
  • dowiedzieli się, jak aktor mógł zagrać tę samą postać 40 lat później.

W drugiej części spotkania uczniowie obejrzeli film "Rocca zmienia świat ". Główna bohaterka ma 11 lat. Dziewczynkę wychowuje samotnie ojciec, który jest astronautą. Na czas kolejnej misji kosmicznej Rocca musi przeprowadzić się do babci do Hamburga. Życie nastolatki się komplikuje. Kiedy babcia przebywa kilka dni w szpitalu, dziewczynka mieszka samodzielnie w wielkim  domu z ocaloną z wypadku wiewiórką. Gdy tylko pojawia się taka potrzeba, rozprawia się ze szkolnym hejtem, przemocą wśród rówieśników, pomaga osobom bezdomnym i z niekończącym się optymizmem zjednuje ludzi wokół siebie.

Autor: Elżbieta Szydłowska