Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Majówka z Patronami

Majówką na Bocheńcu społeczność naszej szkoły zakończyła obchody Dni Patronów. 42 rocznica śmierci kardynała Wyszyńskiego była okazją do wspomnienia pięknego, choć trudnego życia Prymasa Tysiąclecia.

Rocznicę tę celebrowaliśmy 29 maja, w święto NMP Matki Kościoła, o które kardynał Wyszyński zabiegał i wprowadził do kalendarza liturgicznego za zgodą papieża Pawła VI.

Po majówce i Mszy św. w intencji społeczności Zespołu Szklono - Przedszkolnego w Jadownikach, pan dyrektor wręczył dyplomy i nagrody laureatom konkursów przeprowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły w ramach obchodów Dni Patronów. Były to: konkurs plastyczny „Mój Patron”, konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II, konkurs poezji „W krainie wierszy Wandy Chotomskiej”, konkurs ekologiczny, oraz dyktando o Patronach, w którym wyłoniono Mistrza Ortografii.

Autor: Iwona Grochola