Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską.

Wczoraj uczniowie naszej szkoły w towarzystwie uczniów innych szkół z naszej gminy odbyli spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską.

Pani sędzia przytaczając historie ze swojej pracy tłumaczyła czym jest odpowiedzialność, konsekwencje podejmowanych decyzji, a także, że prawo obejmuje wszystkich, nawet tych którzy go nie znają. Przypomniała, że obowiązki to ważna rzecz, zarówno te zapisane w prawie jak i te codzienne - szkolne i domowe. Nasza szkoła tak jak i inne otrzymała skrzynkę zaufania, która będzie pomocą w dzieleniu się anonimowo trudnymi sprawami. Ponadto dostaliśmy obietnice, że to nie ostatnie spotkanie. Na przyszły rok szkolny Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha i  Urząd Miejski w Brzesku zaplanowali cykl spotkań profilaktycznych, w trakcie których jeszcze spotkamy się z Panią sędzią. Nasi uczniowie już nie mogą się doczekać.