Akcja " Śniadanie Daje Moc"

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.

8 listopada klasy 0, I, II i III zorganizowały w klasach wspólne śniadanie. Przy wsparciu rodziców i wychowawców przygotowaliśmy zdrowe śniadanie. Dzieci z przygotowanych składników ułożonych na talerzach robiły pyszne, kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce, warzywa oraz płatki i jogurty. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podczas śniadania omówiliśmy zatem piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Dzieci nauczył się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.