Wycieczka do Krakowa

18 listopada uczniowie klasy piątej i szóstej wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym punktem programu była wizyta  w  Filharmonii Krakowskiej i spotkanie z muzyką klasyczną. Dzieci uczestniczyły w koncercie „W labiryncie komputera – Co kraj to ... muzyka”, który prowadzili Babcia Melodia i Dziadek Rytmus wraz z nieodłączną Kuzynką Klawiaturką. Przy pomocy magicznego, świecącego globusa wyczarowali muzyczne podróże, dzięki którym słuchacze mogli poznać muzykę, sztukę z dalekich krain. Spotkanie to przybliżyło  dzieciom świat dźwięków. Mogły one usłyszeć śpiew operowy, zobaczyć  tradycyjne tańce pochodzące z różnych krajów europejskich a także zapoznać się z brzmieniem dawnych i współczesnych instrumentów muzycznych.

Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Muzeum Narodowego w Krakowie.  Uczniowie obejrzeli wystawę poświęconą Legionom Polskim, zwiedzili Galerię Broń i Barwa w Polsce - ekspozycją prezentującą dawne militaria, ponad 2000 eksponatów związanych z dawną wojskowością od czasów średniowiecza do II wojny światowej. Następnie dzieci wzięły udział w lekcjach muzealnych. Dziewczynki  w Galerii  Rzemiosła Artystycznego dowiedziały się, jak powstają ubrania, poznały historię mody. Uczennice mogły również przymierzać stroje z różnych epok a na koniec projektowały kapelusze. Chłopcy natomiast wzięli udział w lekcji o Rycerzu i jego zbroi, zapoznali się miedzy innymi z kodeksem rycerskim, pasowaniem na rycerza.  Dzieci mogły także przymierzyć elementy zbroi.