16 lutego 2017r obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu.

Z tej okazji p. Katarzyna Grzebieniarz przygotowała zajęcia „Internet bez hejtu” w oparciu o materiały udostępnione przez organizatorów programu „Safer Internet”. Uczniowie dowiedzieli się czym jest hejt i w jaki sposób można reagować na obraźliwe komentarze, kiedy jesteśmy ich ofiarą lub świadkiem. W spotkaniu uczestniczył policjant – aspirant sztabowy Bogumił Machaj, który przypomniał o innych zagrożeniach czyhających na młodych użytkowników sieci.

W klasach wykonano gazetki ścienne oraz zorganizowano konkurs graficzny „Bezpieczny Internet”.

Na lekcjach wychowawczych uczniowie starszych klas wzięli udział w internetowym kursie „Lekcja bezpieczeństwa” poświęconym ochronie prywatności online. Dowiedzieli się jak unikać zagrożeń i jak reagować na niebezpieczne sytuacje. Uczniowie klas I-III obejrzeli film „Przygody Plika i Foldera w sieci”. To opowieść o dwóch fikcyjnych postaciach, które wprowadzają dzieci w wirtualny świat i uczą jak postępować w trudnych sieciowych sytuacjach.

Tegoroczne hasło akcji „Razem zmieniamy  internet na lepsze” przypomina nam, że internet to przestrzeń, którą sami tworzymy i przede wszystkim od nas zależy czy ta przestrzeń będzie dla wszystkich bezpieczna i przyjazna.