Spotkanie z pielęgniarką

O higienie, zasadach dbania o zdrowie, zachowaniu podczas choroby i zasadach przyjmowania leków mówiła zaproszona do przedszkolaków pani pielęgniarka.

Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody. Przedszkolaki dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się. Spożywanie owoców i warzyw. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Pani pielęgniarka opowiedziała też o swojej pracy i przyniosła ze sobą różne akcesoria takie jak: zestaw do kroplówek, bandaże, plasterki, ciśnieniomierz i wiele innych.Serdecznie dziękujemy pani Danusi za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za dobre rady.