Wycieczka do gospodarstwa rolnego

29 marca wraz z grupą „Słoneczka” udaliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego Państwa Topolskich przy ul.W.Witosa. Gospodarze oprowadzili i opowiedzieli dzieciom o swojej pracy w gospodarstwie. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt i uprawie roli, jak również mogły zobaczyć hodowane w tym gospodarstwie krowy, dojarnie, maszyny rolnicze.

Dzieci dowiedziały się jak dojone są krowy, co jedzą, co robią i jak należy o nie dbać, by były zdrowe. Miały możliwość zobaczenia z bliska traktory, kombajn oraz inne maszyny służące rolnikowi w jego codziennej pracy. Dużą atrakcją wśród dzieci była możliwość  zobaczenia karmienia cielaków dla których w prezencie przywieźliśmy specjalne wiaderko ze smoczkiem do ich pojenia. Pogoda świetnie nam dopisała, spacer powrotny był wyśmienity, chodź bardzo męczący. Wróciliśmy do przedszkola pełni wiejskiego, zdrowego powietrza bogatsi o nowe doświadczenia.