Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

16.10.2017r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia.

Pierwsza część  tej uroczystości upamiętniała  39 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Przyświecało jej hasło: „ Jeżeli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj”, którego autorem był Jan Paweł II. Druga natomiast dotyczyła  Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowana została w formie humorystycznego  przedstawienia  pt. „Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd się wziął nauczyciel na świecie” i odnosiła się do słów Janusza  Korczaka : „Dobry wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje  a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil. Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”.

Część artystyczną i scenografię przygotowały panie: Zyta Wijas i Olga Bryła, chór przygotowała pani Elżbieta Szydłowska.