Pielgrzymka do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach

W dniu 17 października 2017 r. uczniowie klasy piątej, oraz członkowie szkolnego koła Caritas reprezentowani przez przedstawicieli  klas 2b oraz 3d oddziałów gimnazjalnych odbyli pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach.

Okazją była XXXIX rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową. Uroczystość zorganizowało Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” wraz z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im Jana Pawła II w Krakowie wraz ze Stowarzyszeniem Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej. W programie była Msza święta pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, w czasie której homilię wygłosił ks. Łukasz Piórkowski znany dzieciom z programu telewizyjnego „Ziarno”. Po Mszy św. uczniowie szkół papieskich wzięli udział w koncercie księdza Jakuba Bartczaka znanego rapera o tematyce chrześcijańskiej. Na zakończenie uczestnicy otrzymali smaczny poczęstunek i prezenty – pamiątkowe plecaki ŚDM.