Teatrzyk "Z kulturą na Ty"

11 października gościliśmy w naszych oddziałach przedszolnych  aktorów Teatru „Skrzat” z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. „Z kulturą na Ty”.

Aktorzy w humorystyczny sposób przybliżyli dzieciom zasady dobrego zachowania w różnych sytuacjach. Szczególnie zaciekawił naszych przedszkolaków Ptak – Cudak, lis, czarownica i Pan leśniczy, który pilnował porządku w lesie i udzielał dobrych wskazówek dotyczących właściwego zachowania w konkretnych sytuacjach.  Dowiedzieliśmy się np.: kto pierwszy podaje rękę przy przywitaniu, że nie wolno nikogo wyśmiewać oraz, że nie wolno zbyt głośno zachowywać się w pewnych miejscach i sytuacjach.

Ciekawa dekoracja i kolorowe stroje sprawiły, że dzieci świetnie się bawiły i nagrodziły aktorów gromkimi brawami.