Radosne chwile na placu zabaw...

Nie ma wątpliwości, że dzieci gdy rosną potrzebują stale ruchu na świeżym powietrzu, a plac zabaw to prawdziwy raj dla maluchów.

Przedszkolaki uwielbiają zabawę pod gołym niebem. Szaleństwa na świeżym powietrzu przy piaskownicy, czy huśtawkach  są nie tylko świetną zabawą, ale także prawdziwą nauką. Dziecko bowiem poprzez zabawę na placu zabaw ćwiczy wiele umiejętności, które przydadzą mu się przez wiele następnych lat. Maluchy mogą biegać, brudzić się w piasku, nawiązywać nowe relacje społeczne, uczą się współpracy, kreatywności, współzawodnictwa. W czasie zabawy rozwijają swoją sprawność fizyczną. A najważniejsze jest to, że po prostu świetnie się bawią.
Zabawa oraz ruch dostarczają bodźców, których potrzebuje dziecięcy mózg do prawidłowego

rozwoju. Dzięki sprzętom, które znajdują się na każdym placu zabaw przedszkolaki uczą się koordynacji ruchów, równowagi, wzmacniają mięśnie całego ciała.