Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”.

W październiku uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzypowiatowym Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”, który już od dziesięciu lat organizowany jest przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”  w Nowym Sączu i Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku.

Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie dwóch utworów - jednego poetyckiego i jednego prozatorskiego, które powstały  w latach 1914 – 2014. Komisja oceniając recytatorów brała pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworów i ogólny wyraz artystyczny.
W eliminacjach rejonowych naszą szkołę reprezentowały uczennice:
Julia Niemiec  - kl4; Gabriela Sidorko - kl. 5;  Amelia Koczwara kl5;
Aleksandra Dzieńska kl.7   (opiekun: Elżbieta Szydłowska).

Komisja konkursowa doceniła wyjątkowe umiejętności recytatorskie Aleksandry Dzieńskiej, została ona laureatką I miejsca i reprezentowała naszą szkołę w etapie międzypowiatowym, który odbył się 26 października w Regionalnym Centrum Kulturalno -  Bibliotecznym w Brzesku, gdzie również zdobyła I miejsce. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przygotowanie wspaniałych recytacji,  gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć.