Odblaskowy Apel

27 października odbyło się podsumowanie zadań związanych z Konkursem Odblaskowa Szkoła. Wyposażenie ucznia w wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się zwłaszcza na  drodze do i ze szkoły to kolejne zadanie z jakim zmierzyła się nasza placówka.

Uczniowie wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego, podczas licznych konkursów i różnorodnych akcji. Uczestniczyli aktywnie w organizowanych wykładach i prelekcjach. Podczas jednego z takich spotkań zaprezentowano zgadywankową prezentację multimedialną połączoną z projekcją krótkich filmów edukacyjnych promujących bezpieczeństwo, a także ukazujących zagrożenia wynikające z lekceważenia, brawury a czasem nawet i głupoty innych użytkowników drogi.

Dodatkowo zaproszeni goście z KPP Brzesko zaprezentowali  ciekawe prelekcje dla młodszej i starszej grupy dzieci oraz zaproszonych przedszkolaków, równocześnie wręczając im odblaski. Formą podziękowania i nagrodą dla funkcjonariuszy policji był gromkie brawa uczniównaszej szkoły.
      Z roku na rok przybywa wszędzie samochodów. Wzmożony ruch pojazdów
a także nieprzestrzeganie przez kierowców norm bezpieczeństwa są przyczyną wielu wypadków, których często ofiarami stają się piesi.