XII Konkurs Recytatorski "Perły Regionu"

21 XI 2013 roku w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Perły Regionu”. Na zaproszenie organizatorów: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku odpowiedziało 10 szkół podstawowych z naszego regionu i dwa brzeskie gimnazja. Trzydzieścioro dziewięcioro uczniów, 32 ze szkół podstawowych i 7 z gimnazjów walczyło o tytuł najlepszego recytatora w kategoriach wiekowych: klas czwartych, piątych, szóstych i gimnazjalnych. Recytacji słuchało jury w składzie: pani Janina Mika – przewodnicząca oraz panie: Karina Legutek i Agnieszka Ostapska.

Jury konkursowe przyznało uczestnikom konkursu nagrody i wyróżnienia, biorąc pod uwagę wiek recytatora; opanowanie pamięciowe tekstu; interpretację, intonację, akcenty; dobór tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Spośród uczniów klas V nasza uczennica Eliza Milewska zajęła II miejsce.