Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii"

Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym- Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii" . Patronat nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej; doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1914/1918 - 1989) ; kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego.

W tym roku naszą szkołę reprezentowała uczennica kl.5 Kamila Chamioło, która osiągnęła znakomity wynik 90 %.